Smelies iedvesmu atpūtai Valmieras novada tūrisma ceļvedī!

Siltās pavasara dienas sola jaunus piedzīvojumus, piedāvājumus un līdz ar tām ceļotājiem atjaunotu Valmieras novada tūrisma ceļvedi – “Ceļo Valmieras novadā!”. Brošūra būs sabiedrotais iedvesmai brīvdienām un svētkiem, izklaidei un aktīvai atpūtai, gardām maltītēm un saldam miegam. Tā dalīsies ar Valmieras novada dabas un kultūras bagātībām, palīdzēs atjaunoties, rast mieru un smaidus.

Šovasar Valmieras novads lutinās ar dažādiem pārsteigumiem. No jūnija otrās puses gatavojies pacelties virs koku galotnēm un pavērties uz Valmieras novadu no Ziemeļvidzemē augstākā punkta – Zilākalna skatu torņa. Ja neesi jau paspējis, tad sajusties kā milzim un kārtīgi aplūkot visas smalkākās detaļas varēsi “MiniCiemā”, kur apskatāmas vairākas Latvijas piļu, muižu un baznīcu miniatūras. Toties iejusties viduslaiku atmosfērā un pagatavot pats savu maltīti pavardā varēsi Valmieras muzeja ekspozīcijā “de Woldemer, kas ieguvusi vairākus starptautiska mēroga apbalvojumus. Vai zināji, ka Rūjienā var ne tikai ēst saldējumu, bet arī vārīt ziepes – Radošā darbnīca “Ziepju pērles” atklās neiedomājamus un aromātiskākus veidus kā ziepes pārvērst mākslā un ikdienas priekšmetos. Kad piedzīvojumu laikā sāks kurkstēt vēders, ieplāno vizīti uz burgeru paradīzi “SALT’N PEPPER”, runā, ka no turienes neviens vēl nav iznācis izsalcis un ēdienkartē iekļauts piedāvājums pat tavam četrkājainajam mīlulim. Toties, ja sagursti un esi romantiskas lauku idilles cienītājs, brīvdienu mājā “Pļavas vidū” būs īstā vieta relaksētai atpūtai dabā, kas kā nosaukums vēsta – patiešām atrodas pļavas vidū starp sarkanā āboliņa un pīpeņu rindām. Ja šovasar esi apņēmies iemēģināt ceļošanu ar kemperi, jauns pieturpunkts mājai uz riteņiem būs Salacas upes iztekā no Burtnieka, kempingā “Ezerupe”. Ar jau pārbaudītām vērtībām lutinās arī visi pārējie Valmieras novada tūrisma uzņēmēji, ar plašāku piedāvājumu vari iepazīties izdotās brošūras elektroniskajā versijā, kas pieejama šeit.

Atjaunotā ceļveža sākumā, iespējams iepazīties ar 10 faktiem par Valmieras novadu, kā arī ar karti, kas sadalīta sešos apvidos, kādos sagrupēti brošūrā redzamie tūrisma objekti. Tūrisma materiālā apmaldīties neļaus sadaļu sulīgās krāsas un apdzīvoto vietu nosaukumi. Toties katras teritorijas apvidū ērti orientēties palīdzēs pietuvinātais kartes skats ar atzīmētiem apskates objektiem, ēdināšanas un nakšņošanas vietām, kā arī ar vēl košākiem lielākajiem aktīvās atpūtas maršrutiem. Brošūras noslēdzošajā atvērumā iespējams iepazīties ar aktīvās atpūtas inventāra nomas vietām. Plānojot savu brīvo laiku, jāņem vērā, ka daļai ceļvedī iekļauto objektu savu ciemošanos vēlams pieteikt iepriekš, zvanot uz materiālā norādīto telefona numuru.

Ja ceļojot vairāk pie sirds iet drukāti materiāli, brošūru taustāmā veidā iespējams saņemt Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1, Valmierā), Mazsalacas Tūrisma informācijas punktā (Parka ielā 31, Mazsalacā), Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā (Parka ielā 2, Zilākalnā) un drīzumā arī citviet – pie Valmieras novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, pašvaldības klientu apkalpošanas centros un bibliotēkās. Ceļvedis pieejams sešās valodās – latviešu, angļu, igauņu, lietuviešu, krievu un tagad arī vācu valodā. Brošūru “Ceļo Valmieras novadā!” izdevusi Valmieras novada Tūrisma pārvalde.

Plašāku informāciju par tūrisma iespējām aicinām aplūkot Valmieras novada tūrisma tīmekļvietnē visit.valmiera.lv, savukārt citus tematiskos tūrisma materiālus iespējams atrast šeit. Valmieras novadu aicinām iepazīt arī gida pavadībā! Plašāka informācija un pieteikšanās forma šeit.

Informāciju sagatavoja: Madara Stukmane, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Uzņēmējdarbības speciāliste, Mob. tālr.: 25437177, visit.valmiera.lv

Brošūras Ceļo Valmieras novadā vāka attēls
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux