Tūrisma uzņēmēji priecēs ar pārsteigumiem Valmieras dzimšanas dienā

Izcilajam soļotājam, valmierietim Jānim Daliņam veltīts jauns picas piedāvājums un spēka brokastis, īpašie Valmieras dzimšanas dienas gardumi un veldzes, brīvdabas kino seansi un izjādes ar zirgiem, Baskāju taka ar orientēšanās elementiem, izstādes, koncerti un ekspozīcijas, dāvanas pie pirkumiem un atlaides aktīvās atpūtas inventāram – Valmieras tūrisma uzņēmēji aicina svinēt Valmieras 741. dzimšanas dienu ar īpaši sarūpētiem piedāvājumiem!

Svētku sajūta sākas ar mums pašiem! Valmieras koprades darbnīca “DARE” aicina uz svētku apdrukas darbnīcu. Ņem līdzi savu krekliņu, auduma somu vai citu tekstila izstrādājumu un rotājies svētku noskaņās! Darbnīca pie terases Rīgas ielā 10 darbosies piektdien, 26. jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 17.30, toties sestdien, 27. jūlijā, – no plkst. 10.00 līdz 17.00. Līdzi paņemtā tekstila apdrukāšana būs bez maksas un dalība darbnīcā – bez iepriekšējas pieteikšanās.

Svētki aicina uz pasauli paskatīties olimpieša Jāņa Daliņa acīm, viņam šogad 120. gadadiena. Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks gaidīs Baskāju takā “Daliņam pa pēdām”, kur būs iespēja izspēlēt viktorīnu par soļotāju Jāni Daliņu. Papildu kārtīgai, dažādu materiālu pēdu masāžai būs iespēja uzzināt interesantus faktus un jaunas atklāsmes par izcilo latviešu soļotāju. Viktorīna būs pieejama elektroniskā veidā un to varēs pildīt individuāli vai jautrās kompānijās. Baskāju takas apmeklējums būs pieejams par īpašu svētku cenu – 3 EUR, visiem takas apmeklētājiem līdz 16 gadu vecumam “Tīkla labirints” – bez maksas. Piedāvājums un viktorīna būs pieejama 26. un 28. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 18.00 un 27. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 19.00. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Valmieras muzeja teritorijā svētku laikā valdīs īstena rosība. 27. jūlijā no plkst. 9.00 līdz 16.00 pilsdrupu iekšpagalms pārtaps Tūrisma skvērā “Izsoļo Latviju”, kur apmeklētājiem būs iespēja doties ceļojumā pa dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, uzzināt vairāk par dažādu tūrisma uzņēmēju piedāvājumiem un iepazīt senās amatu prasmes. Ja vēl neesi paguvis apmeklēt Valmieras muzeja ekspozīciju “de Woldemer, svētku laikā to varēsi izdarīt bez maksas. Ekspozīcija interaktīvā veidā stāsta par seno Valmieru, iepazīstina ar viduslaiku pilsētas un pils vēsturi, aizgājušo laiku valmieriešu pasaules uzskatiem, Hanzas tirgotāju varenību un amatniekiem. Viesoties ekspozīcijā “de Woldemer” varēsi 26. un 27. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 18.00 un 28. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 17.00. Toties Valmieras muzeja Izstāžu namā varēsi aplūkot Ilzes Lībietes personālizstādi “Ceļš uz jūru”, 26. jūlijā plkst. 16.00 ikvienam interesentam norisināsies meistarklase ar autori. Pieteikšanās, aizpildot anketu elektroniski Valmieras muzeja tīmekļvietnē valmierasmuzejs.lv. Arī Valmieras muzeja Maršnera namā kūsās dzīvība, tur 27. jūlijā norisināsies radošās darbnīcas bērniem, ko vadīs ilustratores Anete Melece un Rūta Briede. Dalība radošajās darbnīcās bērniem tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot anketu elektroniski Valmieras muzeja tīmekļvietnē valmierasmuzejs.lv. Arī Izstāžu nama un Maršnera nama apmeklējums svētkos, 26. un 27. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 17.00 būs bez maksas.

Slāpes Valmieras dzimšanas dienā netraucēs piedzīvot visus svētku notikumus, jo tās mazināt palīdzēs Vasaras dārzs un naktsklubs “Kāre”, no 22. līdz 27. jūlijam piedāvājot īpašu kokteili “Latvijas naktis”, kuru varēsi nobaudīt gan vasaras dārzā, gan naktsklubā. Toties par atvēsinošu mundrumu parūpēsies aukstā karameļu kafija, bet, ja būs vēlme pēc kā pikantāka – našķēties varēsi ar ķiploka grauzdiņiem un siera mērci. Karameļu ledus kafijas piedāvājums būs pieejams par 3,50 EUR, naksnīgais kokteilis – par 7,50 EUR, toties ķiploku grauzdiņi ar mērci – 4,50 EUR.

No 26. līdz 28. jūlijam picērija “Čili Pizza” aicina veldzēties ar īpaši gardām kivi limonādēm, par godu svētkiem pērc divas par vienas cenu – tikai par 4,50 EUR. Ņem vērā, ka piedāvājums spēkā pasūtījumiem uz vietas, atlaides nesummējas un nav spēkā piegādes pasūtījumiem.

Valmieras pilsētas svētkos kinoteātris “Gaisma” aicina atvilkt elpu brīvdabas kino. 26. jūlijā plkst. 20.30 brīvdabas kino tiks atklāts ar aktivitātēm ģimenēm ar bērniem, tad sekos animācijas filma “Lote un pazudušie pūķi”, pēc tās izskanēs grupas “Prāta Vētra” koncertfilma “Gads bez kalendāra”no Mežaparka estrādes. Varēsi arī iegādāties slavenās latviešu grupas suvenīrus. Arī sestdien, 27. jūlijā, mazākos kino mīļus no plkst. 16.00 priecēs spēles un aktivitātes ģimenēm ar bērniem pasākuma vadītāja pavadībā un pēc tās atkārtots seanss animācijas filmai “Lote un pazudušie pūķi”. Brīvdabas kino seansi pieejami bez maksas, un tie norisināsies kinoteātra teritorijā.

Lai enerģija svinēt svētkus saglabātos, viesnīcas “Wolmar” restorāns aicina uz ķermeņa uzlādes pieturu. No 26. līdz 28. jūlijam katru rītu (no plkst. 8.00 līdz 11.00) dodies ieturēt spēka brokastis! Dārza terasē būs pieejamas aktivitātes, veselīgi restorāna ēdieni un dzērieni, skanot Valmieras neoficiālajai himnai “Dziesma par Valmieru”, kas radīs īstenu svētku noskaņu. Toties, ja sagursti, viesnīcas atpūtas komplekss piedāvās muskuļus atslābinošu procedūru masāžas baseinā, piedāvājot arī veldzēties ar dzērienu un mieloties ar augļiem. Ja pēc tās gribēsi nosnausties, nekautrējies atlaisties kādā no ērtajām viesnīcas gultām, nakšņošana būs pieejama par svētku cenām! Iepriekš piesakoties, brokastu piedāvājumu varēsi izmantot par 12 EUR personai, toties masāžas baseinu – 10 EUR vienai personai uz vienu stundu.

Kas zina, varbūt Daliņa jauda slēpjas picā? To varēsi pārbaudīt, nogaršojot picērijas “Strops” meistarstiķi – Jānim Daliņam veltītu picu. Pica būs īpašs jaundarinājums, un uz tās gozēsies slaidās Pepperoni desas šķēlītes un sulīgās Mocarellas siera bumbiņas. Jaunais piedāvājums būs pieejama no 26. jūlija gan ēšanai uz vietas, gan līdzņemšanai. Picas cena būs 13 EUR, un picērijas saimnieki čukst – ja viesiem garšos, tā tiks ieviesta arī pastāvīgajā ēdienkartē. Liec aiz auss, ka maltītei uz vietas galdiņa rezervācija nav obligāta, bet ir vēlama!

Kā ierasts, svētku lustes norisināsies arī Vecpuišu parkā. 26. jūlijā no plkst. 17.00 līdz 24.00 un 27. jūlijā no plkst. 10.00 līdz nākamā rīta plkst. 01.00 apmeklē parka ēdināšanas zonu, kur ar Burtnieka zandartu cienās Promenāde – garda vieta. Šoreiz Burtnieka zandarts tiks gatavots street food variācijā, tam būs kraukšķīga garoziņa un tas tiks pasniegts grilētā maizītē ar sezonas dārzeņiem un īpašu mērci. Porcijas cena vienam izsalkušajam 8 EUR.

Pēc aktīvām kustībām un fiziskām nodarbēm der iestiprināties ar gardu mājas virtuves ēdienu, no 25. līdz 31. jūlijam kafejnīcā “1:1” nobaudi sātīgas kartupeļu pankūkas ar biezpienu un skābo krējumu vai ar sēnēm krējuma mērcē. Svētku laikā vienas porcijas cena 5 EUR. Rezervācijas nav obligātas, bet ir vēlamas.

Baudīt svētku noskaņu visu nedēļu varēsi arī restorānā “Rātes vārti”, tur mielošanās notiks ar spēka panniņu Jāņa Daliņa gaumē un spirdzinošu, enerģisku desertu. Uz čurkstošas panniņas tiks pasniegtas cūkgaļas šķēlītes ar brūklenēm, gailenēm un kartupeļu ņokiem, toties desertā garšas kārpiņas lutinās meža veltes ar gaisīgām piena – vaniļas putām un medotām drumstalām. Piedāvājums spēkā būs no 22. līdz 28. jūlijam, sātīgā pamatēdiena cena būs 14 EUR, deserta – 6 EUR. Galdiņu rezervācija nav obligāta, bet ir vēlama. Ņem vērā, ka rezervācijas uz 27. jūliju nebūs iespējams veikt, tad notiks brīva svētku viesu plūsma.

Ar kāro zobu palīdzēs kafejnīca “Jautrais ledus”, kas ir radījusi pavisam īpašu Valmieras saldējumu. Kāruma pamatā ir svaigs vaniļas saldējums, kas papildināts ar upeņu un balzama mērci, virsū rotājoties kraukšķīgām drumstalām. Kafejnīcas saimnieki saldējumu ir ieviesuši pastāvīgā sortimentā, un tā cena ir 4 EUR.

Uz pavisam īpašu koncertu “Valmieras mirdzums mūzikā” aicina restorāns un kultūrtelpa “Akustika”. Koncerts norisināsies 27. jūlijā plkst. 14.00, tajā muzicēs talantīgā Valmieras Mūzikas skolas absolvente Etīna Emīlija Saulīte, sitaminstrumentu mūziķis Arnis Stepiņš un mūziķis, komponists, pedagogs Renārs Veličko. Ieeja koncertā bez maksas.

Neskumsti, ja automašīna ir palikusi mājās vai kājas nogurušas! Ja ļoti gribas paspēt apmeklēt visas svētku norises – izbrauc Valmieras dzimšanas dienu ar velosipēdu! Veikals “Eži” aicina iznomāt parasto pedāļpiedziņas velosipēdu vai ļauties mazāk sviedriem un vairāk baudai, izmēģinot jaunā zīmola “ElektroEži” elektrisko velosipēdu. Piedāvājums spēkā no 25. līdz 27. jūlijam ar īpaši svētku laikā sagatavotu piedāvājumu – gan parasto, gan elektrisko velosipēdu noma par pus cenu. Rezervē savu pedālmini iepriekš, zvanot pa tālruni 20481188 vai rakstot lietotnē WhatsApp.

Valmieras dzimšanas dienas sajūta virmos arī Valmiermuižā. Valmiermuižas alus darītava aicina ciemoties un baudīt jaunas garšas. No 26. līdz 28. jūlijam izgaršo nesteidzīgu, latvisku garšu maltīti alus dārzā un dodies ekskursijā pa alus darītavu zinoša stāstnieka pavadībā! Valmieras dzimšanas dienas svētku laikā katrs alus darītavas ciemiņš un alus virtuves maltītes baudītājs tiks cienāts ar jaunāko alus vai zeltera garšu. Ekskursija alus darītavā būs bez maksas, bet, lai tajā dotos, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 20264269.

27. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 15.00 apvieno viesošanos Valmiermuižā ar turpat esošo Valmiermuižas stalli, kur kustīgu un veselīgu dzīvesveidu varēs baudīt, dodoties izjādēs ar zirgiem un ponijiem! Vienas izjādes apļa cena 5 EUR, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Bet, ja sagursti no svētku dunas, iegriezies SPA salonā “Līga”, kur no 26. līdz 27. jūlijam visiem pirkumiem, kas iegādāti “Līga Nature SPA” dabīgās kosmētikas salonveikalā (Rīgas ielā 7), dāvanā saņemsi dabas lolotu, mitrinošu ķermeņa sviestu.

Valmierai šogad 741. dzimšanas diena un izcilajam soļotājam, Latvijai pirmās olimpiskās medaļas ieguvējam, zemniekam, patriotam, valmierietim Jānim Daliņam – 120. Tāpēc Valmieras dzimšanas dienā aicinām paskatīties uz mūsdienu pasauli Jāņa Daliņa acīm. Kādu brīdi soļosim kopā, lai uzzinātu Jāņa Daliņa neparasto un iedvesmojošo stāstu un satiktos ar dzīvesprieku Valmieras 741. dzimšanas dienā!

Valmieras 741. dzimšanas dienas svinības norisināsies no 26. līdz 28. jūlijam, svētku programmu iespējams aplūkot tīmekļvietnē valmierasvin.lv.

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja: Madara Stukmane, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Uzņēmējdarbības speciāliste, Mob. tālr.: 25437177, visit.valmiera.lv

Tūrisma uzņēmēju īpašo piedāvājumu Valmieras pilsētas svētku laikā ilustratīvs attēls

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux