Iepazīsti Valmieras novadu UEC Eiropas kausa BMX  sacensību laikā!

Valmieras novadā dzīve aizrautīgi mutuļo vienā ritmā ar čalojošajiem Gaujas līkumiem, dabas spēks sniedz enerģiju, savukārt daudzveidīgais kultūras pasākumu klāsts iedvesmo. Iepazīsti TOP tūrisma vietas un iecienītākos objektus – ļauj Valmieras novadam sevi pārsteigt!

Ko redzēt un darīt?

 • Jaunais un 38,3 m augstais Zilākalna skatu tornis ļauj pavērties uz brīnišķīgām dabas lieguma “Zilaiskalns” un tālākas apkārtnes ainavām. ​​Līdz ar jauno torni apkārt Zilamkalnam izveidota arī 3,5 km gara rinķveida Veselības taka, kas piemērota pastaigām un nūjošanai. Turpat, Zilākalna pakājē sena ūdenstorņa telpās un mūsdienīgā piebūvē atrodas Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs.  Šeit iespējams aplūkot vēsturisko ekspozīciju par dabas objektu un svētvietu “Zilaiskalns”, Zilākalna ciematu, un ūdenstorni. Ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību varēs pacelties virs Zilākalna un ielūkoties vēsturiskajā šaursliežu dzelzceļa lokomotīvē. Savukārt izbrauciens ar sliežu velosipēdiem būs aizraujošs un aktīvs piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem. Maršruts ved pa šaursliežu dzelzceļa atzaru no Zilākalna ciema līdz kūdras purvam un tā kopējais garums ir ~ 4 km.
 • Muzeja jaunā ekspozīcija de Woldemer apmeklētājus aizved stāstā par seno Valmieru. Tur satiekas senākā pilsētas un pils vēsture, aizgājušo laiku valmieriešu pasaules uzskati, Hanzas tirgotāju varenība un amatnieku prasmes. Gida pavadībā vai individuāli, esi aicināts doties ekskursijā pa ekspozīciju. Tur atrodas arī Valmieras tūrisma informācijas centrs, kā arī ir iespējams iegādāties dažāda veida suvenīrus.
 • Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks atrodas vienā no gleznainākajām Valmieras vietām Gaujas krastos. Pastaigu svaigā gaisā pa priežu ieskautu Gaujas stāvkrastu šeit var pārvērst lieliskā piedzīvojumā, izbaudot taku kokos, baskāju taku un tīklu kubu.
 • Valmieras peldbaseinā var atpūsties dažādu izmēru baseinos, kā arī relaksēties ūdens atpūtas zonā un pirtīs. Lielais peldbaseins ar 8 peldēšanas celiņiem ir piemērots gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Savukārt Valmieras peldbaseina Atpūtas zonas apmeklējums palīdzēs relaksēties pēc garas darba dienas, kā arī lieliski papildinās ikviena brīvdienu plānus.
 • Valmiermuižas alus darītava uzņem viesus ekskursijā pa alus darītavu (jāpiesaka iepriekš), kur iespējams iepazīt Valmiermuižā darināto dzērienu tapšanas procesus un vēsturi. Toties Valmiermuižas alus virtuve un terase būs īstā vieta, kur baudīt Latvijas garšas savienojumā ar nesteidzīgi darītu alu vai bezalkoholiskajiem dzērieniem. Netālu no alus darītavas atrodas Valmiermuižas stallis, kur vari iepazīt staļļa iemītnieku ikdienu un doties izjādēs.
 • Sietiņiezis ir viens no Latvijas skaistākajiem iežiem un lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā. Tas ir apmēram 15m augsts un 400m garš un tam apkārt ved labiekārtota dabas taka. No Sietiņieža dienviddaļas paveras iespaidīgs skats uz Gaujas senleju, un apkārtnē plešas ainaviski priežu meži.
 • Fantāziju zeme Neonija ir unikāla apskates ekspozīcija, kas ieved sapņainā pasaulē. Neparastas mākslas un košo neona krāsu saspēle ļaus izsapņot savu sapni katram apmeklētājam.
 • Beverīnas koka skulptūru parks un labirinti atrodas 11 km attālumā no Valmieras un tajā pieejamas vairāk kā 80 dažādas lielformāta āra spēles un atrakcijas, 6 labirinti un vairāk kā 370 koka skulptūras.
 • Burtnieka ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā, kas 13,5 km garumā skaisti iegūlis Ziemeļvidzemes rietumdaļā. Tā krastā atrodas Vīsraga dabas taka un divi skatu torņi, no kuriem iespējams vērot ne tikai skaistus dabas skatus, bet arī dažādas putnu sugas.
 • Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas viduslaiku arhitektūras pieminekļiem, kurā atrodas vērtīgi mākslas pieminekļi. Baznīcas darba laikā vari uzkāpt tornī, kur pa ceļam iespējams aplūkot baznīcas zvanu, pulksteņa mehānismu un  tornī iebūvēto izstāžu zāli. No torņa skatu laukuma paveras skaista ainava uz pilsētu un Gauju.
 • Sporta un aktīvās atpūtas parks Mežs atrodas netālu no Valmieras centra, kur dažāda vecuma interesenti var baudīt aktīvu un drošu atpūtu. 200 m2 lielais laukums izmantojams strītbola spēlēm un citām aktivitātēm. Kārtīgi izkustēties varēsi fitnesa zonā, savukārt tiem, kuriem tuvāka braukšana ar skrejriteni, skrituļslidām, skeitbordu vai velosipēdu, saistoša šķitīs 170 m garā velo trase.
 • Disku golfa parkā Pauku Priedes atrodas skaistā vietā Gaujas krastā, kur aizraujošai spēlei piemērotā reljefā – pļavas un meža zonā – izvietoti 18 disku golfa grozi.
 • Vaidavas ezers atpūtniekus priecē gan ar skaistiem dabas skatiem ikvienā gadalaikā, gan ar zeltaini smilšaino pludmali siltās vasaras dienās. Vasarā šeit vari izvizināties ar laivu vai SUP dēli, ko piedāvā VaidavEži, nobaudīt Valmiermuižas vasarnīcas atspirdzinošos dzērienus un gardās uzkodas vai izspēlēt disku golfa spēli blakus pludmalei izveidotajā disku golfa laukumā. 

Kur paēst?

 • Restorāns Akustika atrodas senā Valmieras pasta un telegrāfa ēkā, kas ir viena no grandiozākajām celtnēm pilsētā. Restorāna pavāri piedāvā jauna koncepta ēdienkarti, no kuras ikkatrs viesis var sakombinēt savu maltīti pats, tādējādi paverot iespēju izbaudīt garšu kombināciju dažādību. “Akustikas” nesen izveidotajā koncertzālē iespējams ļauties mūzikas un mākslas baudījumam.
 • Restorāns “Rātes vārti” atrodas pašā Valmieras centrā un ir iemīļota pilsētas iedzīvotāju un viesu tikšanās vieta, kur nesteidzīgi baudīt izsmalcinātus ēdienus un spirdzinošus dzērienus. Ēdienkartei raksturīga sezonalitāte ar uzsvaru uz vietējiem produktiem, kas ļauj iepazīt novada bagātās garšu nianses.
 • Vīnkalnu picērija atrodas pašā Valmieras senpilsētas sirdī, namiņā ar vēsturisku auru. Te iespējams izbaudīt brīnišķīgu atmosfēru, ģimenisku viesmīlību, malkas krāsnī ceptas itāļu picas un citus ēdienus.
 • Kafejnīca Ahh-meat atrodas tuvu pilsētas centram un Sporta un aktīvās atpūtas parkam Mežs. Daudzveidīgais ēdienu un dzērienu piedāvājums ievedīs īstā Turcijas garšu pasaulē.
 • Kafejnīca Tērbata atrodas Valmieras centrā, pāris soļu attālumā no Dzirnavu ezeriņa promenādes. Te var izgaršot gardus ēdienus un dzērienus, kā arī izbaudīt atbrīvotu atmosfēru, ko caurvij kafejnīcas komandas enerģija un aizrautība.
 • Kafejnīca Jautrais ledus atrodas blakus Jāņparkam, 1 km attālumā no pilsētas centra. Tur iespējams iegādāties gardus saldējumus un burbuļtējas ikvienai gaumei. Piedāvājumā arī korejiešu uzkodas – korndogi, Āzijas uzkodas un dzērieni.
 • SALT’N PEPPER atrodas Valmieras klusajā centrā, piedāvājot īpaša koncepta produkciju – smashburgerus jeb placinātos burgerus.

Vairāk par nakšņošanas, ēdināšanas vietām un to, ko piedzīvot Valmierā un novadā, uzzini šeit.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux