DIKĻU DZIESMU SVĒTKU TAKA

2,8 km garā pastaigu taka veidota kā apļveida maršruts, kas ietver 10 audio gida punktus. Audio stāsti harmoniskās latviešu teātra aktieru Ginta Grāveļa un Jura Bartkeviča balsu saspēlēs takas gājējiem atklāj interesantus faktus par Dikļiem un Dziesmu svētku pirmsākumiem. Tie vēsta arī par Pirmajiem latviešu dziedāšanas svētkiem 1864. gadā un tās idejas autoru – draudzes mācītāju un rakstnieku Juri Neikenu, kā arī  par šīs tradīcijas saglabāšanu līdz pat mūsdienām.

Takas sākums un pirmais audio gida punkts atrodas Dikļu ciema centrā pie veikala TOP. Tālāk tā ved pa ainavisku meža taku gar Mazbriedes upi, Neikenkalna dabas koncertzāli un Dikļu mācītājmuižu, kur agrāk dzīvojis mācītājs un dziedāšanas svētku pamatlicējs Juris Neikens. Izejot gar Neikena akmeni, taka tālāk ved gar Dikļu evaņģēliski luterisko baznīcu, cauri Dikļu Dziesmu svētku promenādei, aizvedot atpakaļ uz Dikļu ciema centru.

Taka marķēta ar vienādsānu trijstūra formas marķējumu ar dzeltenu fonu un noti vidū, kur trijstūra virsotne norāda takas virzienu.

Audiogids pieejams latviešu, angļu un igauņu valodās

Grūtības pakāpe: Viegls

Karte: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1A61ta6W9rsn5FdGCAZ72TrXspzVjk9s&usp=sharing

Dikļu-Dziesmu-svētku-taka-visitvalmiera
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux