Ko redzēt un darīt / Muzeji un izstādes

SĒĻU MUIŽA

Muiža ir Sēļu pagasta kultūras un administratīvais centrs. Senais muižas parks ar dīķi un Mīlestības saliņu rosina pasapņot par muižas dzīvi, kas senos laikos saistījās ne tikai ar saimniecisko darbību, bet arī ar laikmetam atbilstošu kultūras dzīvi. Muižā tika rīkoti koncerti un uzņemti viesi. Laika gaitā tā ir pārbūvēta vairākkārt, bet tās senatnīguma īpašā gaisotne saglabājusies joprojām. Sēļu muižas kompleksa ēkās vari aplūkot vēsturisku ekspozīciju par Sēļu un apkārtnes muižām, unikālu porcelāna figūriņu kolekciju, kā arī citas profesionālās un amatiermākslas izstādes.

Pirmās ziņas par muižu saistāmas ar 1561. gadu. Savukārt 1563. gadā Polijas karalis Augusts Zigismunds muižu uzdāvina Selburgas pilskungam Kasparam Zīborgam fon Vislingenam. Tā radies muižas un pagasta vēsturiskais vāciskais nosaukums Sehlen.

Labāk iepazīt muižas vēsturi un atklāt tās piedāvājumu palīdzēs iepriekš pieteikta ekskursija kopā ar muižas saimnieci. Vari iemēģināt roku arī vietējo amatnieku ādas apstrādes (Benita Audze) un kokapstrādes, galdniecības (Uģis Vītoliņš) meistardarbnīcās. Vienas meistardarbnīcas apmeklējums 4 EUR (cenā iekļauts paša veidots darinājums no ādas vai koka materiāliem).

Muiža īpaši krāšņi atdzimst, kad te noris dažādi pasākumi, piemēram, Muzeju nakts, Sēļu muižas Dārza svētki, Mazie opermūzikas un mākslas svētki un citi.

Sēļu muižas telpas iespējams izīrēt konferencēm, saviesīgiem sarīkojumiem, kāzām, savukārt uz Mīlestības saliņas iespējams rīkot romantiskas laulību ceremonijas.

Navigēt
Sēļu muiža, Sēļi
GPS 57.8513856, 25.212949
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux