BURTNIEKS

Burtnieka ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā, kas 13,5 km garumā skaisti iegūlis Ziemeļvidzemes rietumdaļā. Vidējais dziļums – 2,4 m, lielākais dziļums – 4,3 m un platums pielīdzināms 5,5 km.

Ezerā ietek 23 upes un upītes, bet iztek tikai viena – Salaca. Tā krastā atrodas divi dabas vērošanas skatu torņi. Uz vienu no tiem var aiziet, dodoties pa nepilnus 2 km garo Vīsraga dabas taku, kas ved gar ezera krastu, savukārt Silzemnieku dabas vērošanas tornis atrodas ezera ZA pusē.  No skatu torņiem vari vērot ne tikai skaisto ainavu, bet arī dažādas putnu sugas, jo ezers, niedrāji un plašās palieņu pļavas ir nozīmīga teritorija gan ūdens un pļavu putniem, gan caurceļotājiem. Burtnieks ir viens no teiksmām un nostāstiem apvītākajiem ezeriem Latvijā, bet atbilstošos laikapstākļos (visbiežāk rudeņos un pavasaros) te iespējams vērot un iemūžināt unikālo dabas parādību – ziemeļblāzmu.  Siltās sezonas laikā te vari nodoties dažādiem ūdens priekiem – peldēšanai, izbraucienam ar laivu vai SUP dēli. Tāpat pa ezeru vizina arī kuģītis Made Marija. Burtnieku ezers ir bagāts ar vairāk kā 20 dažādām zivju sugām, un te iespējama arī licencēta makšķerēšana.

Burtnieka zandarts

Tālākā un tuvākā teiksmaino Burtnieku apkaimē grūti atrast kādu, kurš nav dzirdējis par Burtnieka zandartu. To dēvē par Burtnieka karali un vērtīgāko zivi, ko vēlas lomā iegūt ikviens – gan rūdīti copmaņi, gan iesācēji.

Svaigs, dabiski audzis un nozvejots Burtnieka zandarts ir kvalitātes un ekoloģijas simbols. Ne velti tieši Burtnieka zandarts ir atradis vietu gan senākajā latviešu valodā izdotajā pavārgrāmatā jau pirms vairāk nekā 200 gadiem, gan Latvijas labāko restorānu ēdienkartēs šodien.

Valmieras novadā Burtnieka zandartu piedāvā izgaršot restorāns Rātes vārti, Vecpuisis, viesnīcas Wolmar restorāns un kafejnīca Burtniekkrasts.

Ja redzi Burtnieka zandarta logo, tā ir garantija, ka iegādātais zandarts ir audzis un zvejots Burtnieka ezerā.

Zīmols Burtnieka zandarts
Navigēt
Burtnieki
GPS 57.6988656, 25.2766008
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux