OLERU MUIŽA

Nonākot Oleru muižā, sajūti senās lauku muižas kādreizējo dzīvesveidu. Radošā mākslinieku ģimene – Kārlis un Ieva Zemīši, kuri šobrīd saimnieko muižā – laipni ver sava nama durvis, piedāvājot gan ekskursijas pa muižu un ainavu dārzu, gan rīkojot koncertus un Dārza stāstu pasākumus.

Vietas aizsākumi meklējami 16., 17. gs., kad te saimniekoja fon Engelhartu dzimta un no 1836. gada – fon Krīdeneru dzimta. 18. un 19.gs. lauksaimniecība, lopkopība un mežsaimniecība bija galvenās muižas saimnieciskās darbības jomas, savukārt 19.gs. beigās un 20.gs sākumā muiža kļuva iecienīta medību vieta. Padomju gados muižas kompleksā darbojās skola, kuras pastāvēšanas laikā ainava piedzīvoja radikālas stilistiskas izmaiņas – tika iestādītas simetriskas liepu alejas, bet ēku iekļāva cirptu klinšrozīšu un tūju stādījumi.

Astoņdesmito gadu beigās, līdz ar Atmodas sākumu, par Oleru muižas īpašniekiem kļuva tās pašreizējie saimnieki, turpmāko gadu laikā ieguldot lielu darbu muižas būvdetaļu restaurācijā, vēsturiskās ainavas bagātināšanā un agrākā ainavu dārza plānojuma izveidē pēc 19.gs. vidus romantisma dārzu tradīcijām.

Netālu no muižas atrodas ~ 1km garā Oleru purva dabas taka  ar laipu un skatu torni.

Omulīgajos muižas viesu numuriņos ar skatu uz dārzu iespējams nakšņot.

Navigēt
Oleru muiža, Jeru pagasts
GPS 57.809307, 25.362648
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux